












Športový výfuk s klapkou BMW X4 N20 F26 2.0T (2014-2018)
Konfigurácia
Výfuk s klapkou BMW X4 F26 2.0T (2014-2018)
Klapky
Ovládané diaľkovým ovládačom spárovaným z výroby.
Odhad vo vzdialenosti 0,50 m od koncovky, pod uhlom 45°, pri 2 000 ot./min a zahriatom motore. Počítajte s odchýlkou ± 2 dB podľa motora a miesta merania. Rozdiel 3 dB je počuť pri priamom porovnaní, 10 dB pôsobí ako dvakrát hlasnejší zvuk.
Sprievodca konfiguráciami
Intenzita zvuku pri otvorených klapkách. Stupnica od 0 do 10.
| Konfigurácia | Intenzita |
|---|---|
| Downpipe bez katalyzátora + cat-back Rog | 10/10 |
| Športový katalyzátor 100 buniek + cat-back Rog | 9/10 |
| Športový katalyzátor 200 buniek + cat-back Rog | 8/10 |
| Samotný cat-back Rog, pôvodný katalyzátor zostáva | 7/10 |
| Pôvodný výfuk, na porovnanie | 3/10 |
Výfuk BMW X4 F26 2.0T podrobne.
Prvé kompaktné SUV kupé od BMW, X4 F26, spája výšku terénneho auta so zvažujúcim sa profilom kupé. S 2,0-litrovým benzínovým motorom dostáva N20, štvorvalec s priamym vstrekovaním a turbom s dvojitým vstupom: 184 k a 270 Nm vo xDrive20i, 245 k a 350 Nm vo xDrive28i. Podľa sprievodcu používa šesťvalcový X4 F26 3.0T rovnaký výfuk, každý si však ponecháva vlastnú stránku, rovnako ako X4 M40i.
N20 má chrapľavý a nervný hlas s výrazným dychom turba, ktorý továrenský výfuk takmer umlčí: SUV kupé pôsobí krotšie, než napovedá jeho dizajn. S otvorenými klapkami mu náš cat-back dodá prítomnosť, ktorá sedí k jeho siluete, výrazný štart a počuteľné zrýchlenia; so zatvorenými klapkami sa X4 vráti k pokoju cestovateľa pre rodinu a dlhé cesty.
Pri montáži sa výfuk ohýbaný podľa vášho VIN pripojí bez zvárania pomocou objímok a tesnení, približne za dve hodiny, s továrenským ovládaním klapiek, ak existuje, alebo s diaľkovým ovládačom Rog s dvoma tlačidlami.
Voľba „Zberač“ predáva downpipe motora N20, v ktorom sa ukrýva katalyzátor; samotný len obohatí hlas a mierne odľahčí, kone prichádzajú z mapy. N20 tohto prvého X4 naďalej čistí výfukové plyny s katalyzátorom 200 buniek; prijatie verzie 100 buniek závisí od vozidla a predpisov vašej krajiny a verzia bez katalyzátora je určená výhradne na použitie na okruhu. Pri cat-backu zostáva nehrdzavejúca oceľ 304 striedmou voľbou a titán, ľahší zhruba o 40 %, farebnou voľbou.
Výfuk pre BMW X4 F26 2.0T: technické údaje.
| Typ výfuku | Cat-back s klapkami (klapkový výfuk), vyrobený podľa vášho VIN |
|---|---|
| Vozidlo a kód podvozku | BMW X4 F26 2,0 litra benzín, xDrive20i a xDrive28i |
| Motor | N20, štvorvalec 2,0 litra turbo, 184 k / 270 Nm alebo 245 k / 350 Nm |
| Roky výroby | 2014-2018, modelový rok overený podľa VIN |
| Materiály a povrchové úpravy | Nehrdzavejúca oceľ 304 alebo titán; kartáčovaný titán, zlatá alebo fialová |
| Klapky | Pôvodné ovládanie, ak ním je vozidlo vybavené, inak diaľkový ovládač Rog |
| Predný diel (voliteľne) | Downpipe s katalyzátorom 200 alebo 100 buniek, alebo bez katalyzátora |
| Montáž | Objímky a tesnenia, bez zvárania, približne 2 hodiny |
| Výroba a doručenie | Na objednávku, 20 pracovných dní, doprava zdarma |
| Záruka | 3 roky na diely a výrobu |
Výfuk pre BMW X4 F26 2.0T: otázky a odpovede.
Moje X4 F26 je xDrive28i: líši sa výfuk od xDrive20i?
Áno, naša stránka ich zaraďuje pod X4 F26 2,0 litra bez rozlíšenia; VIN, ktorý si vyžiadame pri objednávke, nám umožní potvrdiť vašu verziu a modelový rok.
X4 F26 s motorom N20 po chiptuningu: koľko koní?
Dva východiskové body, dva výsledky: 280 k a 450 Nm pre xDrive20i, 320 k a 480 Nm pre xDrive28i, keď je namontovaný downpipe a mapa prerobená v špecializovanom servise; bez toho si cat-back zachová sériovú riadiacu jednotku.
STK: aká konfigurácia pre X4 F26 2.0T?
Najjednoduchšia: pôvodný katalyzátor alebo downpipe s 200 bunkami, zatvorené klapky a SUV kupé sa predstaví ako z výroby; verzia 100 buniek je prijatá alebo nie podľa vozidla a predpisov vašej krajiny a verzia bez katalyzátora je určená výhradne na okruh.
Majú X4 F26 so štvorvalcom a so šesťvalcom rovnaký výfuk?
Sprievodca to potvrdzuje, rovnaká karoséria aj rovnaká zadná časť podvozku; každý motor si však ponecháva vlastnú stránku a pred výrobou rozhodne váš VIN.
Dokáže N20 v X4 naozaj sprevádzať jeho štýl?
Áno, jeho chrapľavý a nervózny hlas, uvoľnený s otvorenými klapkami, konečne dáva SUV kupé prítomnosť, ktorá ladí s jeho siluetou.
BMW X4 F26 2.0T: Duní výfukový systém s klapkami?
Nie. So zatvorenými klapkami prechádzajú plyny celým koncovým tlmičom a kabína zostáva pri ustálenej rýchlosti pokojná. Naše výfuky Rog sú navrhnuté tak, aby neduneli. Viac: Prečo naše výfuky zostávajú na diaľnici pokojné.
BMW X4 F26 2.0T: rovná rúra alebo rezonátor?
Pri tomto modeli dva charaktery zvuku za rovnakú cenu: rovná rúra pre surový zvuk vášho motora bez filtra, alebo rezonátor pre okrúhlejší a o niečo jemnejší hlas. V oboch prípadoch zostáva výfuk plne športový. Viac: Rezonátor výfuku: na čo slúži a aký zvuk zvoliť? Rovná rúra, alebo rezonátor.
Expertný sprievodca Rog
BMW X4 F26 N20 a N55: SUV kupé, ktoré sa nebojí prejaviť, sprievodca výfukovým systémom
X4 F26, prvé kompaktné SUV kupé od BMW, spája výšku terénneho auta so zvažujúcim sa profilom kupé. Pod kapotou sú dva turbomotory: N20, štvorvalec s objemom 2,0 litra a výkonom 184 k, a N55, radový šesťvalec s objemom 3,0 litra...
Podrobne
Poradca Rog
Otázka k tomuto výfuku?
Kompatibilita, zvuk, katalyzátor, klapky, doručenie: odpoveď príde hneď, s vašou konfiguráciou.
Poradca Rog je automatický asistent vyškolený na našich produktových stránkach a odpovediach. Pri dôležitom rozhodnutí nám napíšte: potvrdíme e-mailom.
Nie ste si istí konfiguráciou? Poraďte sa s nami pred objednaním. Vaše vozidlo poznáme. Napíšte nám na contact@rogmotorsport.com: odpovieme písomne, po slovensky, do 24 hodín. Napísať nám
Vaša krajina
Rog na Slovensku.
STK a výfuk s klapkami na Slovensku
Na STK sa hluk hodnotí najprv subjektívne a so zatvorenými klapkami zostáva zvuk veľmi blízky sériovému. Systém cat-back ponecháva pôvodný katalyzátor, športový katalyzátor 200 buniek zachováva čistenie spalín; rozhoduje technik STK.
Na ceste
V meste so zatvorenými klapkami zostáva zvuk veľmi blízky sériovému a klapky otvoríte, kedy budete chcieť.
Vaše dokumenty
Každý výfuk vyrábame podľa VIN vášho vozidla a technickú dokumentáciu vám na požiadanie pošleme zdarma, pre STK alebo pre jednotlivé schvaľovanie na okresnom úrade.
Vaše poistenie
Podľa vašej zmluvy úpravu výfuku oznámte poisťovni; naša bezplatná technická dokumentácia vám to uľahčí.
Recenzie prevzaté z nášho predchádzajúceho systému a preložené z francúzštiny; overené nákupy majú odznak.
Prezentačné video Rog: výber vozidla, konštrukcia Standard alebo Equal Length, nerez alebo titán, Z-Pipe, ovládané klapky, povrchové úpravy titánu a koncoviek, podpora od výberu konfigurácie až po expedíciu.
ODBORNOSŤ Rog
Náš postup.
Od prvého ohybu až po poslednú kontrolu. Rovnaká starostlivosť v každej etape.
-
Návrh
Navrhnutý pre vaše vozidlo.
Geometria prispôsobená vášmu modelu, premyslené ohyby a dodržané body uchytenia. Všetko sa začína presným návrhom.
-
Výroba
Spracovaný s precíznosťou.
Ohýbanie rúrok, lícovanie dielov a zvary TIG: každému spoju venujeme rovnakú starostlivosť.
-
Povrchová úprava
Materiál v najlepšej podobe.
Povrchová úprava odhalí charakter kovu. Nerez alebo titán podľa možností dostupných pre vaše vozidlo.
-
Kompletizácia
Každý diel na svojom mieste.
Jednotlivé diely zmontujeme a zladíme. Pri výfukoch s klapkami mechanizmus namontujeme, nastavíme a otestujeme.
-
Kontrola
Skontrolovať. Potom schváliť.
Geometria, zvary, spoje aj prúdenie plynov: kľúčové body kontrolujeme pred odoslaním.
-
Expedícia
Pripravený vyraziť k vám.
Zosilnené balenie chráni váš výfuk počas prepravy. Posledný krok, kým vášmu vozidlu dáte nový hlas.
Realizácie zákazníkov
Vaše videá a fotografie
Sústavy Rog na autách našich zákazníkov, v reálnych podmienkach.
- Realizácie
- 500+
- Značky
- 28
- Spokojnosť
- 4,9
Denník
Novinky a rady
Najlepší výfuk s klapkami pre BMW M2 G87
Aký výfuk s klapkami zvoliť pre BMW M2 G87? Možnosti v porovnaní (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Prečítať článokNajlepší výfuk s klapkami pre Audi RS3 8Y
Aký výfuk s klapkami zvoliť pre Audi RS3 8Y? Možnosti v porovnaní (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Prečítať článokNajlepší výfuk s klapkami pre Mercedes-AMG A45 / A45 S W177
Aký výfuk s klapkami zvoliť pre Mercedes-AMG A45 alebo A45 S W177? Možnosti v porovnaní (zvuk, materiál, klapky) a výfuk...
Prečítať článokVýfuk 2026 a 2027: čo sa mení (Euro 7, STK, hlukové radary)
Euro 7, hluk nových áut, hlukové radary, STK a modely: čo sa v rokoch 2026 a 2027 naozaj mení pre...
Prečítať článokVýmena výfuku: koľko stojí STK a úradné postupy v 9 krajinách
Koľko stojí pravidelná kontrola a kontrola úpravy po výmene výfuku v 9 európskych krajinách: úradné poplatky zhromaždené 31. 10. 2026...
Prečítať článokVýfuk s klapkou a STK na Slovensku.
Zvuk, ktorý si vyberiete, a diskrétne auto, keď treba: čo vám dá výfuk s klapkami Rog, ako prebieha STK a...
Prečítať článokTomuto hľadaniu nezodpovedá žiadny článok.
Všetky články
