






Výfuk s klapkou Mercedes-AMG ML63 W164 6.2 V8 (2007-2011)
Konfigurace
Výfuk s klapkou Mercedes-AMG ML63 W164 (2007-2011)
Klapky
Ovládané dálkovým ovladačem spárovaným z výroby.
Odhad ve vzdálenosti 0,50 m od koncovky, pod úhlem 45°, při 2 000 ot/min a zahřátém motoru. Počítejte s odchylkou ± 2 dB podle motoru a místa měření. Rozdíl 3 dB je slyšet při přímém srovnání, 10 dB působí jako dvakrát hlasitější zvuk.
Průvodce konfiguracemi
Intenzita zvuku při otevřených klapkách. Stupnice od 0 do 10.
| Konfigurace | Intenzita |
|---|---|
| Přední trubky bez katalyzátoru + cat-back Rog | 10/10 |
| Sportovní katalyzátor 100 buněk + cat-back Rog | 9/10 |
| Sportovní katalyzátor 200 buněk + cat-back Rog | 8/10 |
| Samotný cat-back Rog, původní katalyzátor zůstává | 7/10 |
| Původní výfuk, pro srovnání | 3/10 |
Výfuk Mercedes-AMG ML63 W164 podrobně.
ML63 W164 dostal M156, první motor zcela vyvinutý AMG: atmosférický V8 o objemu 6,2 litru ručně sestavovaný podle zásady „jeden muž, jeden motor“, 510 k a 630 Nm posílaných na všechna čtyři kola. Bez přeplňování reaguje okamžitě a vytáčí se se vzácnou chutí, což SUV dává velmi sportovní temperament, v modelových letech 2007 až 2011, které tato stránka pokrývá.
Jeskynní dunění na volnoběh, řev, který sílí s otáčkami: M156 patří k nejhlasitějším V8 své generace, jenže původní výfuk ML63 velkou část drží v zajetí, zejména při mírném tempu. Klapkový cat-back Rog ho nechá dunět hned od startu a řvát při každé akceleraci; se zavřenými klapkami je SUV opět diskrétní ve městě a pohodlné na dálnici.
Výfuk, vyrobený pro vaše ML63 podle VIN, se přišroubuje na místo starého přibližně za dvě hodiny, bez jakéhokoli svařování. Klapky zůstávají na továrním ovládání, pokud jím je SUV vybaveno; jinak dálkový ovladač Rog. C63 W204, které sdílí M156, má vlastní stránku a následující generace s V8 biturbo zde pokryty nejsou.
U tohoto atmosférického V8 se volba „Svody“ týká předního dílu s katalyzátorem, který navazuje na svody. Jeho design je důležitý pro plnění ve vysokých otáčkách; s chiptuningem zůstává zisk skutečný, ale skromný, mezi 3 a 8 %, a stránka uvádí 562 k a 693 Nm ve Stage 2. Ve verzi 200 buněk zůstává čištění výfukových plynů zachováno. Nad tento rámec bude verze se 100 buňkami přijata, nebo ne, podle vozu a předpisů vaší země a verze bez katalyzátoru je určena výhradně pro okruh, kam SUV této hmotnosti zavítá jen zřídka. Titan, přibližně o 40 % lehčí než nerezová ocel 304, nechá M156 ve vysokých otáčkách znít o něco jasněji.
Výfuk pro Mercedes-AMG ML63 W164 6.2 V8: technické údaje.
| Typ výfuku | Cat-back s klapkami (klapkový výfuk), vyrobený podle vašeho VIN |
|---|---|
| Vůz a kód podvozku | Mercedes-AMG ML63 W164, SUV |
| Motor | M156, atmosférický V8 6,2 litru, 510 k a 630 Nm |
| Roky výroby | 2007-2011 |
| Materiály a povrchové úpravy | Nerezová ocel 304 nebo titan; kartáčovaný titan, zlatá nebo fialová |
| Klapky | Původní ovládání, pokud jím je vůz vybaven, jinak dálkový ovladač Rog |
| Přední díl (volitelně) | Přední díl s katalyzátorem 200 nebo 100 buněk, nebo bez katalyzátoru, navazuje na svody |
| Montáž | Spony a těsnění, bez svařování, přibližně 2 hodiny |
| Výroba a doručení | Na objednávku, 20 pracovních dnů, doprava zdarma |
| Záruka | 3 roky na díly a výrobu |
Výfuk pro Mercedes-AMG ML63 W164 6.2 V8: otázky a odpovědi.
Můj ML63 W164 je model 2006: sedí mu výfuk i přední díl?
U předního dílu je rok 2006 vyloučen; stránka pokrývá ML63 W164 6.2 z let 2007 až 2011. Pošlete nám VIN modelu 2006: před výrobou ověříme alespoň kompatibilitu cat-backu.
Jaký zisk si slibovat od chiptuningu M156 v ML63 W164?
Skromný zisk, jako u každého atmosférického motoru: tabulka Stage 2 na stránce jde od 510 k a 630 Nm ke 562 k a 693 Nm. Mapa zpřesní hlavně plnění a odezvu; samotný cat-back funguje i bez ní.
Jak předvést ML63 W164 vybavený výfukem na STK?
Zavřené klapky, s původním předním dílem nebo s variantou 200 buněk: sériový zvuk, aktivní katalyzátory. S předním dílem se 100 buňkami bude ML63 přijat, nebo ne, podle vozu a předpisů vaší země. Varianta bez katalyzátoru, určená výhradně pro okruh, při kontrole nepřichází v úvahu.
Přináší přední díl u ML63 W164 opravdu něco?
Víc než u přeplňovaného motoru, protože jejich geometrie ovlivňuje plnění V8 ve vysokých otáčkách. Zisk zůstává skromný, řádově 3 až 8 % s chiptuningem; bez něj se obohatí hlavně hlas M156.
Mercedes-AMG ML63 W164 6.2 V8: Duní výfukový systém s klapkami?
Ne. Se zavřenými klapkami procházejí plyny celým koncovým tlumičem a kabina zůstává při ustálené rychlosti klidná. Naše výfuky Rog jsou navržené tak, aby neduněly. Více: Proč naše výfuky zůstávají na dálnici klidné.
Expertní průvodce Rog
Mercedes-AMG ML63 W164 V8: M156 v kabátě SUV, průvodce výfukovým systémem
ML63 W164 přinesl jeden z nejvýraznějších atmosférických V8 AMG do rodinného SUV. Tento M156 o objemu 6,2 litru se chce vytáčet a sériový výfuk se ho snaží krotit natolik, že zapomenete, co se skrývá pod kapotou. Postupujte podle tohoto průvodce...
Podrobně
Poradce Rog
Otázka k tomuto výfuku?
Kompatibilita, zvuk, katalyzátor, klapky, doručení: odpověď přijde hned, s vaší konfigurací.
Poradce Rog je automatický asistent vyškolený na našich produktových stránkách a odpovědích. U důležitého rozhodnutí nám napište: potvrdíme e-mailem.
Nejste si jisti konfigurací? Poraďte se s námi před objednáním. Váš vůz známe. Napište nám na contact@rogmotorsport.com: odpovíme písemně, česky, do 24 hodin. Napsat nám
Vaše země
Rog v Česku.
STK a výfuk s klapkou
Na STK technik posuzuje hluk nejprve poslechem: se zavřenými klapkami zní vůz velmi podobně jako sériový. Výfuk cat-back ponechává původní katalyzátor, sportovní katalyzátor 200 cpsi zachovává čištění spalin a rozhoduje technik STK.
Na silnici
Ve městě se zavřenými klapkami zní vůz velmi podobně jako sériový a klapky otevřete, kdy budete chtít.
Vaše dokumenty
Každý výfuk vyrábíme podle VIN vašeho vozu a technickou dokumentaci vám na požádání zašleme zdarma, pro STK nebo pro vaši pojišťovnu.
Vaše pojištění
Podle vaší smlouvy doporučujeme úpravu výfuku nahlásit pojišťovně; naše bezplatná technická dokumentace vám to usnadní.
Recenze převzaté z našeho dřívějšího systému a přeložené z francouzštiny; ověřené nákupy nesou odznak.
Prezentační video Rog: výběr vozu, konstrukce Standard nebo Equal Length, nerez nebo titan, Z-Pipe, ovládané klapky, povrchové úpravy titanu a koncovek, podpora od výběru konfigurace až po expedici.
ŘEMESLO Rog
Náš postup.
Od prvního ohybu po poslední kontrolu. Stejná péče v každém kroku.
-
Návrh
Navržený pro váš vůz.
Geometrie přizpůsobená vašemu modelu, promyšlené ohyby a dodržené body uchycení. Vše začíná přesným návrhem.
-
Výroba
Zpracovaný s precizností.
Ohýbání trubek, lícování dílů a svary TIG: každému spoji věnujeme stejnou péči.
-
Povrchová úprava
Materiál v nejlepší podobě.
Povrchová úprava odhalí charakter kovu. Nerez nebo titan podle možností dostupných pro váš vůz.
-
Kompletace
Každý díl na svém místě.
Jednotlivé díly smontujeme a seřídíme. U výfuků s klapkami mechanismus namontujeme, nastavíme a otestujeme.
-
Kontrola
Zkontrolovat. Pak schválit.
Geometrie, svary, spoje i proudění spalin: klíčové body kontrolujeme před odesláním.
-
Expedice
Připravený vyrazit k vám.
Zesílené balení chrání váš výfuk během přepravy. Poslední krok, než vašemu vozu dáte nový hlas.
Realizace zákazníků
Vaše videa a fotky
Vedení Rog namontovaná na autech našich zákazníků, v reálných podmínkách.
- Realizace
- 500+
- Značky
- 28
- Spokojenost
- 4,9
Deník
Aktuality a rady
Nejlepší výfuk s klapkami pro Mercedes-AMG A45 / A45 S W177
Jaký výfuk s klapkami zvolit pro Mercedes-AMG A45 nebo A45 S W177? Možnosti ve srovnání (zvuk, materiál, klapky) a výfuk...
Přečíst článekNejlepší výfuk s klapkami pro Audi RS3 8Y
Jaký výfuk s klapkami zvolit pro Audi RS3 8Y? Možnosti ve srovnání (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Přečíst článekNejlepší výfuk s klapkami pro BMW M2 G87
Jaký výfuk s klapkami zvolit pro BMW M2 G87? Možnosti ve srovnání (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Přečíst článekVýfuk 2026 a 2027: co se mění (Euro 7, STK, hlukové radary)
Euro 7, hluk nových aut, hlukové radary, STK a modely: co se v letech 2026 a 2027 skutečně mění pro...
Přečíst článekVýměna výfuku: kolik stojí STK a úřední postupy v 9 zemích
Kolik stojí pravidelná prohlídka a kontrola úpravy po výměně výfuku v 9 evropských zemích: úřední poplatky shromážděné 31. 10. 2026...
Přečíst článekTomuto hledání neodpovídá žádný článek.
Všechny články
