






Výfuk s klapkou Audi R8 / R8 Spyder 4S 5.2 V10 (2020-2024)
Konfigurácia
Výfuk s klapkou Audi R8 / R8 Spyder 4S 5.2 V10 (2020-2024)
Klapky
Ovládané diaľkovým ovládačom spárovaným z výroby.
Odhad vo vzdialenosti 0,50 m od koncovky, pod uhlom 45°, pri 2 000 ot./min a zahriatom motore. Počítajte s odchýlkou ± 2 dB podľa motora a miesta merania. Rozdiel 3 dB je počuť pri priamom porovnaní, 10 dB pôsobí ako dvakrát hlasnejší zvuk.
Sprievodca konfiguráciami
Intenzita zvuku pri otvorených klapkách. Stupnica od 0 do 10.
| Konfigurácia | Intenzita |
|---|---|
| Zvody bez katalyzátora + cat-back Rog | 10/10 |
| Športový katalyzátor 100 buniek + cat-back Rog | 9/10 |
| Športový katalyzátor 200 buniek + cat-back Rog | 8/10 |
| Samotný cat-back Rog, pôvodný katalyzátor zostáva | 7/10 |
| Pôvodný výfuk, na porovnanie | 3/10 |
Výfuk Audi R8 / R8 Spyder 4S 5.2 V10 podrobne.
Modernizované R8 4S ponecháva atmosférický V10 5.2 FSI, desaťvalec, ktorý za svoj hlas vďačí len sám sebe. Podľa verzie poskytuje 570 k a 560 Nm, alebo 620 k a 580 Nm vo verzii Performance. Táto stránka pokrýva ročníky 2020 až 2024; R8 42 s motormi V8 a V10 prvej generácie majú vlastný výfuk.
Hlboký pod 4 000 ot./min, čoraz vyšší až k červenému poľu: V10 buduje svoj hlas v otáčkach a pôvodný výfuk tlmí jeho vysoké harmonické. S otvorenými klapkami ich náš klapkový cat-back nechá vyniknúť; so zatvorenými klapkami je R8 diskrétnym GT, schopným dlhej cesty bez únavy.
Pri tomto motore uloženom v strede obsahuje kompaktný výfuk malé tlmiče a klapky; upevňuje sa objímkami a tesneniami, bez zvárania, približne za dve hodiny a napája sa na koncovky integrované v difúzore R8. S továrenskými klapkami alebo bez nich sa R8 4S dá ovládať: vlastným ovládaním, ak existuje, v opačnom prípade diaľkovým ovládačom Rog.
Voľba „Zberač“, ponúkaná na tejto stránke, mení zberače s piatimi vývodmi pre každý rad V10, vrátane katalyzátorov. Kto jazdí so svojou R8 4S po verejných cestách, zostane pri 200 bunkách so zachovaným čistením výfukových plynov; verzia 100 buniek je prijatá alebo nie podľa vozidla a predpisov vašej krajiny, zatiaľ čo verzia bez katalyzátora je určená výhradne na okruh. Zisk výkonu atmosférického motora zostáva skromný, 3 až 8 % s chiptuningom. Ponúkajú sa dva materiály: nehrdzavejúca oceľ 304 a titán, zhruba o 40 % ľahší, v troch odtieňoch.
Výfuk pre Audi R8 / R8 Spyder 4S 5.2 V10: technické údaje.
| Typ výfuku | Cat-back s klapkami (klapkový výfuk), kompaktná konštrukcia, vyústenie cez difúzor |
|---|---|
| Vozidlo a kód podvozku | Audi R8 4S po facelifte 5.2 V10 a V10 Performance, kupé a Spyder |
| Motor | 5.2 FSI, atmosférický V10, 570 až 620 k a 560 až 580 Nm podľa verzie |
| Roky výroby | 2020-2024 |
| Materiály a povrchové úpravy | Nehrdzavejúca oceľ 304 alebo titán; kartáčovaný titán, zlatá alebo fialová |
| Klapky | Pôvodné ovládanie, ak je k dispozícii, inak diaľkový ovládač Rog |
| Predný diel (voliteľne) | Zberače s katalyzátormi 200 alebo 100 buniek, alebo bez katalyzátorov |
| Montáž | Objímky a tesnenia, bez zvárania, približne 2 hodiny |
| Výroba a doručenie | Na objednávku, 20 pracovných dní od potvrdenia po doručenie, doprava zdarma |
| Záruka | 3 roky na diely a výrobu |
Výfuk pre Audi R8 / R8 Spyder 4S 5.2 V10: otázky a odpovede.
Moje R8 4S je z roku 2017, pred faceliftom: môžem si objednať?
Stránka je určená pre R8 4S po facelifte z rokov 2020 až 2024 a staršie modelové roky v nej nefigurujú. Pošlite nám svoj VIN: pred akoukoľvek objednávkou overíme, čo pre vaše auto existuje.
Aký zisk čakať na R8 4S V10 Performance?
Pri tomto atmosférickom V10 prinesú zberače s chiptuningom skutočný, ale skromný zisk 3 až 8 %. Pre chýbajúcu spoľahlivú hodnotu pre túto generáciu tu neuvádzame žiadne číslo Stage 2.
Čo urobiť pred pristavením upraveného R8 4S na STK?
So zatvorenými klapkami sa V10 vracia na sériovú úroveň. Čo sa emisií týka, samotný cat-back ani zvody 200 buniek nič nemenia. Zvody so 100 bunkami sú prijaté alebo nie podľa vozidla a predpisov vašej krajiny a bez katalyzátorov obmedzujú R8 na okruh.
Je kompatibilný R8 4S Spyder?
Áno. Kupé a Spyder R8 4S dostávajú rovnaký výfuk Rog: rovnaký podvozok, rovnaký V10 5.2, rovnaká montáž pomocou objímok a tesnení. Váš VIN slúži len na potvrdenie verzie a modelového roka pred výrobou.
Audi R8 / R8 Spyder 4S 5.2 V10: Duní výfukový systém s klapkami?
Nie. So zatvorenými klapkami prechádzajú plyny celým koncovým tlmičom a kabína zostáva pri ustálenej rýchlosti pokojná. Naše výfuky Rog sú navrhnuté tak, aby neduneli. Viac: Prečo naše výfuky zostávajú na diaľnici pokojné.
Expertný sprievodca Rog
Audi R8 / R8 Spyder 4S V10: zušľachtite atmosférický V10, kompletný sprievodca výfukovým systémom
R8 4S je posledný sériovo vyrábaný atmosférický superšport: V10 s výkonom 620 k, ktorý vrieska pri 8 700 ot./min, bez jediného turbodúchadla. Keď sa výroba zastavila, uzavrela sa jedna éra. Vlastniť R8 znamená vlastniť tento motor: náš výfuk mu vráti...
Podrobne
Poradca Rog
Otázka k tomuto výfuku?
Kompatibilita, zvuk, katalyzátor, klapky, doručenie: odpoveď príde hneď, s vašou konfiguráciou.
Poradca Rog je automatický asistent vyškolený na našich produktových stránkach a odpovediach. Pri dôležitom rozhodnutí nám napíšte: potvrdíme e-mailom.
Nie ste si istí konfiguráciou? Poraďte sa s nami pred objednaním. Vaše vozidlo poznáme. Napíšte nám na contact@rogmotorsport.com: odpovieme písomne, po slovensky, do 24 hodín. Napísať nám
Vaša krajina
Rog na Slovensku.
STK a výfuk s klapkami na Slovensku
Na STK sa hluk hodnotí najprv subjektívne a so zatvorenými klapkami zostáva zvuk veľmi blízky sériovému. Systém cat-back ponecháva pôvodný katalyzátor, športový katalyzátor 200 buniek zachováva čistenie spalín; rozhoduje technik STK.
Na ceste
V meste so zatvorenými klapkami zostáva zvuk veľmi blízky sériovému a klapky otvoríte, kedy budete chcieť.
Vaše dokumenty
Každý výfuk vyrábame podľa VIN vášho vozidla a technickú dokumentáciu vám na požiadanie pošleme zdarma, pre STK alebo pre jednotlivé schvaľovanie na okresnom úrade.
Vaše poistenie
Podľa vašej zmluvy úpravu výfuku oznámte poisťovni; naša bezplatná technická dokumentácia vám to uľahčí.
Recenzie prevzaté z nášho predchádzajúceho systému a preložené z francúzštiny; overené nákupy majú odznak.
Prezentačné video Rog: výber vozidla, konštrukcia Standard alebo Equal Length, nerez alebo titán, Z-Pipe, ovládané klapky, povrchové úpravy titánu a koncoviek, podpora od výberu konfigurácie až po expedíciu.
ODBORNOSŤ Rog
Náš postup.
Od prvého ohybu až po poslednú kontrolu. Rovnaká starostlivosť v každej etape.
-
Návrh
Navrhnutý pre vaše vozidlo.
Geometria prispôsobená vášmu modelu, premyslené ohyby a dodržané body uchytenia. Všetko sa začína presným návrhom.
-
Výroba
Spracovaný s precíznosťou.
Ohýbanie rúrok, lícovanie dielov a zvary TIG: každému spoju venujeme rovnakú starostlivosť.
-
Povrchová úprava
Materiál v najlepšej podobe.
Povrchová úprava odhalí charakter kovu. Nerez alebo titán podľa možností dostupných pre vaše vozidlo.
-
Kompletizácia
Každý diel na svojom mieste.
Jednotlivé diely zmontujeme a zladíme. Pri výfukoch s klapkami mechanizmus namontujeme, nastavíme a otestujeme.
-
Kontrola
Skontrolovať. Potom schváliť.
Geometria, zvary, spoje aj prúdenie plynov: kľúčové body kontrolujeme pred odoslaním.
-
Expedícia
Pripravený vyraziť k vám.
Zosilnené balenie chráni váš výfuk počas prepravy. Posledný krok, kým vášmu vozidlu dáte nový hlas.
Realizácie zákazníkov
Vaše videá a fotografie
Sústavy Rog na autách našich zákazníkov, v reálnych podmienkach.
- Realizácie
- 500+
- Značky
- 28
- Spokojnosť
- 4,9
Denník
Novinky a rady
Najlepší výfuk s klapkami pre Audi RS3 8Y
Aký výfuk s klapkami zvoliť pre Audi RS3 8Y? Možnosti v porovnaní (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Prečítať článokNajlepší výfuk s klapkami pre Mercedes-AMG A45 / A45 S W177
Aký výfuk s klapkami zvoliť pre Mercedes-AMG A45 alebo A45 S W177? Možnosti v porovnaní (zvuk, materiál, klapky) a výfuk...
Prečítať článokNajlepší výfuk s klapkami pre BMW M2 G87
Aký výfuk s klapkami zvoliť pre BMW M2 G87? Možnosti v porovnaní (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Prečítať článokVýfuk 2026 a 2027: čo sa mení (Euro 7, STK, hlukové radary)
Euro 7, hluk nových áut, hlukové radary, STK a modely: čo sa v rokoch 2026 a 2027 naozaj mení pre...
Prečítať článokVýmena výfuku: koľko stojí STK a úradné postupy v 9 krajinách
Koľko stojí pravidelná kontrola a kontrola úpravy po výmene výfuku v 9 európskych krajinách: úradné poplatky zhromaždené 31. 10. 2026...
Prečítať článokVýfuk s klapkou a STK na Slovensku.
Zvuk, ktorý si vyberiete, a diskrétne auto, keď treba: čo vám dá výfuk s klapkami Rog, ako prebieha STK a...
Prečítať článokOdstránenie rezonátora výfuku: čo to naozaj zmení.
Odstránenie rezonátora výfuku: hlasnejší a surovejší zvuk, rovnaký výkon, riziko dunenia. Čo sa naozaj zmení, podľa zverejnených testov.
Prečítať článokRezonátor, stredný tlmič, koncový tlmič: aký je rozdiel?
Stredný tlmič, rezonátor a koncový tlmič: tlmič znižuje hlasitosť, rezonátor mení farbu zvuku. Úloha každého dielu výfuku, vrátane katalyzátora a...
Prečítať článokTomuto hľadaniu nezodpovedá žiadny článok.
Všetky články
