






Výfuk s klapkou Mercedes-AMG CLS53 C257 3.0 M256 4MATIC+ (2019-2023)
Konfigurace
Výfuk s klapkou Mercedes-AMG CLS53 C257 (2019-2023)
Klapky
Ovládané dálkovým ovladačem spárovaným z výroby.
Odhad ve vzdálenosti 0,50 m od koncovky, pod úhlem 45°, při 2 000 ot/min a zahřátém motoru. Počítejte s odchylkou ± 2 dB podle motoru a místa měření. Rozdíl 3 dB je slyšet při přímém srovnání, 10 dB působí jako dvakrát hlasitější zvuk.
Průvodce konfiguracemi
Intenzita zvuku při otevřených klapkách. Stupnice od 0 do 10.
| Konfigurace | Intenzita |
|---|---|
| Downpipe bez katalyzátoru + cat-back Rog | 10/10 |
| Sportovní katalyzátor 100 buněk + cat-back Rog | 9/10 |
| Sportovní katalyzátor 200 buněk + cat-back Rog | 8/10 |
| Samotný cat-back Rog, původní katalyzátor zůstává | 7/10 |
| Původní výfuk, pro srovnání | 3/10 |
Výfuk Mercedes-AMG CLS53 C257 podrobně.
M256 v CLS53 C257 je řadový šestiválec 3,0 litru, jehož turbu pomáhá elektrický kompresor, který má vyplnit prodlevu odezvy v nízkých otáčkách. Jeho 435 k a 520 Nm jde na všechna čtyři kola přes pohon 4MATIC+, s okamžitým a rovnoměrným tahem, u CLS53 vyráběných v letech 2019 až 2023.
Jeho hlas je jasnější a hedvábnější než u V8, s lineárním nárůstem a kovovým témbrem, který připomíná velké šestiválce minulosti. Původní výfuk ho drží v pozadí, věrně poslání vozu kategorie grand tourer. Klapkový cat-back Rog ho uvolní: plný a čistý zvuk při každé akceleraci a každém podřazení, pak se zavřenými klapkami návrat k diskrétnosti, abyste dorazili zcela decentně.
Montáž nevyžaduje svařování ani řezání: přibližně dvě hodiny, spony a těsnění, u výfuku vyrobeného podle vašeho VIN. Režimy AMG řídí tovární klapky, pokud je vůz má; jinak dálkový ovladač Rog. CLS450 a CLS350 stejné generace i CLE53 C236 mají vlastní stránku.
Volba „Svody“ se týká downpipe s katalyzátorem motoru M256; naše zdroje pro tento díl neuvádějí ročníky, proto ho ověřujeme podle VIN. Verze 200 buněk ponechává čištění výfukových plynů na místě a pro gran turismo stačí. Chcete-li jít dál, verze 100 buněk bude přijata, nebo ne, podle vozu a předpisů vaší země a verze bez katalyzátoru je určena výhradně pro okruh, mimo jakoukoli veřejnou silnici. Stránka pro tento motor neuvádí žádné číslo Stage 2. Titan ušetří oproti nerezové oceli 304 zhruba 40 % hmotnosti a dává kovovější tón.
Výfuk pro Mercedes-AMG CLS53 C257 3.0 M256 4MATIC+: technické údaje.
| Typ výfuku | Cat-back s klapkami (klapkový výfuk), vyrobený podle vašeho VIN |
|---|---|
| Vůz a kód podvozku | Mercedes-AMG CLS53 C257 4MATIC+, čtyřdveřové kupé |
| Motor | M256, řadový šestiválec 3,0 litru turbo s elektrickým kompresorem, 435 k a 520 Nm |
| Roky výroby | 2019-2023 |
| Materiály a povrchové úpravy | Nerezová ocel 304 nebo titan; kartáčovaný titan, zlatá nebo fialová |
| Klapky | Původní režimy AMG nebo dálkový ovladač Rog |
| Přední díl (volitelně) | Downpipe s katalyzátorem 200 nebo 100 buněk, nebo bez katalyzátoru |
| Montáž | Spony a těsnění, bez svařování, přibližně 2 hodiny |
| Výroba a doručení | Na objednávku, 20 pracovních dnů, doprava zdarma |
| Záruka | 3 roky na díly a výrobu |
Výfuk pro Mercedes-AMG CLS53 C257 3.0 M256 4MATIC+: otázky a odpovědi.
Hodí se výfuk AMG z CLS53 C257 i na CLS450, která má také šestiválec?
Ne, CLS450 má i přes motor stejné architektury vlastní stránku. Zde je cílem jen CLS53 C257 3.0 M256 4MATIC+ z let 2019 až 2023. U modelu 2018 nebo novějšího než 2023 pošlete VIN, ověříme před výrobou.
Musí vybavená CLS53 C257 k tunerovi kvůli chiptuningu?
Se samotnou zadní částí výfuku žádný. U downpipe je to právě chiptuning, co promění průtok ve výkon; stránka pro tento M256 neuvádí Stage 2, výsledek bude záviset na tunerovi.
Mercedes-AMG CLS53 C257 3.0 M256 4MATIC+ s výfukem Rog: co je dobré vědět o STK?
Se samotným cat-backem nebo se sportovním katalyzátorem 200 buněk zůstává čištění výfukových plynů zachováno: na STK přistavte vůz se zavřenými klapkami. Varianta 100 buněk přináší víc zvuku i dechu a to, zda ji emisní kontrola přijme, závisí na voze a místních předpisech; varianta bez katalyzátoru je určena pro okruh.
Titan, nebo nerez pro CLS53 C257?
Titan ubere přibližně 40 % hmotnosti při stejném tvaru a zdůrazní kovovou barvu řadového šestiválce. Oblejší nerez 304 zůstává nejrozšířenější volbou pro cestovní použití.
Mercedes-AMG CLS53 C257 3.0 M256 4MATIC+: Duní výfukový systém s klapkami?
Ne. Se zavřenými klapkami procházejí plyny celým koncovým tlumičem a kabina zůstává při ustálené rychlosti klidná. Naše výfuky Rog jsou navržené tak, aby neduněly. Více: Proč naše výfuky zůstávají na dálnici klidné.
Expertní průvodce Rog
Mercedes-AMG CLS53 C257: návrat řadového šestiválce, průvodce výfukovým systémem
Čtyřdveřové kupé s plynulými liniemi CLS53 C257 těží z návratu koncepce, kterou Mercedes dlouho opomíjel: řadového šestiválce. Jeho 3,0litrový přeplňovaný M256 má výkon 435 k a točivý moment 520 Nm, které na všechna čtyři kola přenáší pohon 4MATIC+. Kultivovaná mechanika,...
Podrobně
Poradce Rog
Otázka k tomuto výfuku?
Kompatibilita, zvuk, katalyzátor, klapky, doručení: odpověď přijde hned, s vaší konfigurací.
Poradce Rog je automatický asistent vyškolený na našich produktových stránkách a odpovědích. U důležitého rozhodnutí nám napište: potvrdíme e-mailem.
Nejste si jisti konfigurací? Poraďte se s námi před objednáním. Váš vůz známe. Napište nám na contact@rogmotorsport.com: odpovíme písemně, česky, do 24 hodin. Napsat nám
Vaše země
Rog v Česku.
STK a výfuk s klapkou
Na STK technik posuzuje hluk nejprve poslechem: se zavřenými klapkami zní vůz velmi podobně jako sériový. Výfuk cat-back ponechává původní katalyzátor, sportovní katalyzátor 200 cpsi zachovává čištění spalin a rozhoduje technik STK.
Na silnici
Ve městě se zavřenými klapkami zní vůz velmi podobně jako sériový a klapky otevřete, kdy budete chtít.
Vaše dokumenty
Každý výfuk vyrábíme podle VIN vašeho vozu a technickou dokumentaci vám na požádání zašleme zdarma, pro STK nebo pro vaši pojišťovnu.
Vaše pojištění
Podle vaší smlouvy doporučujeme úpravu výfuku nahlásit pojišťovně; naše bezplatná technická dokumentace vám to usnadní.
Recenze převzaté z našeho dřívějšího systému a přeložené z francouzštiny; ověřené nákupy nesou odznak.
Prezentační video Rog: výběr vozu, konstrukce Standard nebo Equal Length, nerez nebo titan, Z-Pipe, ovládané klapky, povrchové úpravy titanu a koncovek, podpora od výběru konfigurace až po expedici.
ŘEMESLO Rog
Náš postup.
Od prvního ohybu po poslední kontrolu. Stejná péče v každém kroku.
-
Návrh
Navržený pro váš vůz.
Geometrie přizpůsobená vašemu modelu, promyšlené ohyby a dodržené body uchycení. Vše začíná přesným návrhem.
-
Výroba
Zpracovaný s precizností.
Ohýbání trubek, lícování dílů a svary TIG: každému spoji věnujeme stejnou péči.
-
Povrchová úprava
Materiál v nejlepší podobě.
Povrchová úprava odhalí charakter kovu. Nerez nebo titan podle možností dostupných pro váš vůz.
-
Kompletace
Každý díl na svém místě.
Jednotlivé díly smontujeme a seřídíme. U výfuků s klapkami mechanismus namontujeme, nastavíme a otestujeme.
-
Kontrola
Zkontrolovat. Pak schválit.
Geometrie, svary, spoje i proudění spalin: klíčové body kontrolujeme před odesláním.
-
Expedice
Připravený vyrazit k vám.
Zesílené balení chrání váš výfuk během přepravy. Poslední krok, než vašemu vozu dáte nový hlas.
Realizace zákazníků
Vaše videa a fotky
Vedení Rog namontovaná na autech našich zákazníků, v reálných podmínkách.
- Realizace
- 500+
- Značky
- 28
- Spokojenost
- 4,9
Deník
Aktuality a rady
Nejlepší výfuk s klapkami pro Mercedes-AMG A45 / A45 S W177
Jaký výfuk s klapkami zvolit pro Mercedes-AMG A45 nebo A45 S W177? Možnosti ve srovnání (zvuk, materiál, klapky) a výfuk...
Přečíst článekNejlepší výfuk s klapkami pro Audi RS3 8Y
Jaký výfuk s klapkami zvolit pro Audi RS3 8Y? Možnosti ve srovnání (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Přečíst článekNejlepší výfuk s klapkami pro BMW M2 G87
Jaký výfuk s klapkami zvolit pro BMW M2 G87? Možnosti ve srovnání (zvuk, materiál, klapky) a výfuk Rog vyrobený na...
Přečíst článekVýfuk 2026 a 2027: co se mění (Euro 7, STK, hlukové radary)
Euro 7, hluk nových aut, hlukové radary, STK a modely: co se v letech 2026 a 2027 skutečně mění pro...
Přečíst článekVýměna výfuku: kolik stojí STK a úřední postupy v 9 zemích
Kolik stojí pravidelná prohlídka a kontrola úpravy po výměně výfuku v 9 evropských zemích: úřední poplatky shromážděné 31. 10. 2026...
Přečíst článekTomuto hledání neodpovídá žádný článek.
Všechny články
